Wygraj „Wspomnienia bitniczki” Diane di Primy!

Do wygrania trzy egzemplarze książki o życiu przedstawicieli jednego z najważniejszych ruchów literacko-kulturowych XX wieku.
Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień nazwiska przynajmniej pięciu pisarzy lub poetów, którzy uznawani są za przedstawicieli pokolenia bitników.
Zakończenie konkursu w środę, 18 grudnia, o 23:59.

Strona z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-wspomnienia-bitniczki-diane-di-primy/

wspomnienia-bitniczki-konkurs-600x323

„Wspomnienia bitniczki” Diane di Primy to niewątpliwie najsłynniejsza wspomnieniowa, choć nieco sfabularyzowana książka autorstwa jednej z kobiet ze środowiska bitników – i zarazem najsłynniejszej bitniczki, Diane di Primy. Dzieło to, owiane złą sławą „pornografii”, istotnie bardzo śmiałe erotycznie, szczere i pozbawione eufemizmów, zostało właśnie z powodów cenzuralnych opublikowane po raz pierwszy w paryskim wydawnictwie Olympia Press. Jest ono zdaniem przeważającej większości krytyków jednym z najciekawszych biograficzno-memuarystycznych dokumentów swoich czasów. Obejmuje głównie dekadę lat 50-tych, od chwili rzucenia studiów przez autorkę i jej zajścia w ciążę, a głównym motywem tomu jest nieskrępowany, hetero i biseksualny seks, uprawiany głównie w gronie ówczesnej artystycznej bohemy amerykańskiej, m.in. w towarzystwie Ginsberga i Kerouaca. Tłem erotycznych przygód bohaterki, niejednokrotnie zabawnych i opisywanych w sposób, zmuszający czasem czytelnika do aktywnej lektury, jest barwny obraz Nowego Jorku lat pięćdziesiątych i pierwsze oznaki politycznych i społecznych zmian, które miały ogarnąć Amerykę w następnym dziesięcioleciu i zmienić jej oblicze.

2 osób bierze udział w tym konkursie.