Wygraj „Wielkiego Liberace” Scotta Thorsona!

Do wygrania pięć egzemplarzy książki o legendarnym artyście estradowym, który kiczowatymi strojami i oprawą swych występów zainspirował kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga.

Pytanie konkursowe:
Za namową którego polskiego kompozytora o światowej sławie Władziu Valentino Liberace zaczął występować pod samym nazwiskiem jako Liberace?
Zakończenie konkursu 4 kwietnia, o 23:59.

Link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-wielkiego-liberace-scotta-thorsona/

Opis nagrody:
Wielki Valentino Liberace – legendarny artysta estradowy – w szczerych aż do bólu, kontrowersyjnych wspomnieniach swego kochanka. Władzio Valentino z matki Polki i ojca Włocha. Grał Chopina i miał być drugim Lisztem. „Książę przepychu” na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, poza nią skrzętnie ukrywał swój homoseksualizm. Prawda o jego życiu prywatnym zabiłaby gospodynie domowe piszczące z zachwytu na jego występach. Kochanek gwiazdora opisuje pięć lat zamknięcia w złotej klatce, głośne rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace. „Zbyt wiele dobrego jest… wspaniałe”, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu „cycusiowi” (Matt Damon) w filmie Stevena Soderbergha Wielki Liberace. Scenariusz oparty jest na wspomnieniach Scotta Thorsona, dzielącego łoże z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki. Opisuje w nim luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody, szyte na zamówienia futra i kilogramy biżuterii, które nosił na sobie gwiazdor.

wielki-liberace-konkurs-600x313

2 osób bierze udział w tym konkursie.