Wygraj kurs językowy w Goethe-Institut Warszawa

mutter ist computer?Goethe-Institut organizuje konkurs, w którym wygrać można semestralny kurs języka niemieckiego. Wystarczy podać najbardziej intrygujące, oryginalne hasło do nowej odsłony kampanii.

 

We wrześniu Goethe-Institut zaskoczył kampanią “Was ist das? Kapusta i kwas”, nawiązującej do stereotypów na temat języka niemieckiego.

Na billboardach i w kreacjach internetowych pojawiły się takie hasła jak:

 

Was ist das? Kapusta i kwas!

Eine kleine Świnke po polu gelaufen.

Meine Mutter ist Computer.

Rowen kopen.

Niśt fersztejen.

Skwitowane stwierdzeniem: “może najwyższy czas uczyć się niemieckiego we właściwym miejscu”.

 

Kampania okazała się dużym sukcesem, zarówno w bezpośredniej ewaluacji (liczby zgłoszeń na kursy), jak i pod względem popularności w Internecie. “Odzew na kampanię był ogromny. Dostaliśmy mnóstwo propozycji na kolejne kreacje, wśród komentarzy w Internecie było wiele ciekawych pomysłów – tych bardziej i mniej popularnych” – mówi Eva Juziuk, dyrektor Działu Kursów i Egzaminów w Goethe-Institut w Warszawie.

 

Dlatego też, część kampanii outdoorowej zrealizowana będzie dzięki internautom. Na FanPage’u Goethe-Institut w Warszawie pojawiła się aplikacja, dzięki której można podawać swoje pomysły na hasła reklamowe. Komisja Goethe-Institut wybierze najlepsze hasła, a autor najlepszego hasła otrzyma semestralny kurs językowe w Goethe-Institut w Warszawie. W przypadku wielokrotnego zgłoszenia tego samego hasła, decyduje kolejność zgłoszeń. Swoje propozycje nadsyłać można za pomocą aplikacji do 5 stycznia 2013 r. do godziny 23.00.

 

FanPage Goethe-Institut Warszawa – https://www.facebook.com/goetheinstitut.warszawa

Bezpośredni link do aplikacji – https://apps.facebook.com/goetheswinki/

1 osoba bierze udział w tym konkursie