Perfumy to więcej niż zapach

PerfumyPortal Księgarski i Wydawnictwo naukowe IMPULS zapraszają do udziału w konkursie poświęconym książce : „Perfumy” autorstwa Beaty Hoffmann. 

Kilka słów o książce:

Zapach jest elementem doświadczenia prawie wszystkich ludzi. Proces uspołecznienia, któremu człowiek podlega jest również procesem socjalizacji zapachowej. Coraz więcej badań naukowych przemawia za faktem, że zapachy wpływają na ludzkie myślenie i zachowanie. Wiele jest też przykładów ukazujących jak ważnym nośnikiem społecznych informacji jest zapach. Można śmiało powiedzieć, że woń wpisana jest we współczesne zjawiska społeczne, jak i, co oczywiste, w życie poszczególnych jednostek.

Mimo, że współczesna socjologia jest w coraz większym stopniu dyscypliną wielowymiarową, niewiele jest w niej badań nad zmysłowymi aspektami życia społecznego. Lukę tę stara się wypełnić ta książka. Składają się na nią dwie podstawowe części: pierwsza poświęcona jest zapachowi i jego społecznym aspektom, druga – perfumom.

Pytania konkursowe:

1. Wymień chociaż dwa aspekty jakimi zajmuje się w swojej książce „Perfumy” Beata Hoffmann?

2. Podaj nazwę najsłynniejszych damskich perfum, które weszły na trwałe do historii kultury i obyczajów?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 27 czerwca 2013 na adres redakcja@ ksiazka.net.pl lub gkaminski@ksiazka.net.pl w tytule wpisując  „Konkurs: „Perfumy. Uwarunkowania kulturowo-społeczne”. Spośród osób, które przyślą prawidłowe odpowiedzi 5 zostanie nagrodzonych książką Beaty Hoffmann „Perfumy”.

Zobacz: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/perfumy,1462.html

1 osoba bierze udział w tym konkursie