Konkurs „Moje pr@wa i oboWWWiązki”

Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza do udziału w konkursie „Moje pr@wa i oboWWWiązki”!

 

Internet daje swoim użytkownikom niemal nieograniczone możliwości. Jest interaktywnym medium, które pozwala nie tylko na odbiór zamieszczonych tam treści, ale również na tworzenie i dzielenie się własnymi. Prawa i obowiązki są kluczowym obszarem bezpieczeństwa Internetu. Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Jakie prawa i obowiązki ma współczesny cyfrowy obywatel? Czy nasze prawa i obowiązki online różnią się od tych, które istnieją w świecie rzeczywistym?

 

Młodzież w wieku 14-18 lat zapraszamy do nagrania filmu pokazującego, jak rozumieją pojęcie praw i obowiązków w Internecie.

Film, wykonany indywidualnie bądź grupowo, może mieć dowolną formę (fabuła, animacja, vlog, kolaż); dowolna jest też technika jego nagrania.

 

Do wygrania tablety multimedialne, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, zestawy głośników komputerowych, odtwarzacze mp4 oraz cyfrowe ramki na zdjęcia.

 

Konkurs „Moje pr@wa i oboWWWiązki” trwa do 10 stycznia 2013 r.

Więcej na: www.konkurs.saferinternet.pl

Be the first to like.