Jak wytrzymać w szkole?

Wydawnictwo Zielona Sowa oraz portal ZwalczNude.pl zapraszają do wzięcia udziału w konkursie.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaki jest Twój sposób na szkolny stres?

Okres trwania konkursu: 10.09-30.09.2012
Nagroda: Najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone książką pt. „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować”, autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik

Odbiór nagrody: osobisty w Warszawie

Odpowiedzi: należy przysyłać na adres konkurs@zwalcznude.pl  do dnia 30.09.2012, podając:

1. swoją odpowiedź,

2. imię, nazwisko oraz miasto

3. login na portalu ZwalczNude.pl oraz

4. skąd wiedzą Państwo o konkursie.

W temacie wiadomości proszę podać „Jak wytrzymać w szkole”

(inny temat wiadomości nie będzie brany pod uwagę!)

UWAGA! PROMOCJA 25% TANIEJ – wejdź na stronę konkursu

http://zwalcznude.pl/konkurs_jak_wytrzymac_w_szkole_i_nie_zwariowac.html

 

Kilka słów o samej książce….

Powrót do szkoły to dla Ciebie ogromy stres? Chciałbyś, żeby wakacje trwały przez cały rok? Męczą Cię prace domowe i codzienne siedzenie na lekcjach? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to poradnik „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować” wydawnictwa Zielona Sowa jest idealną książką dla Ciebie!

Pierwsze dni w szkole po ponad dwóch miesiącach wakacji mogą być stresujące i męczące, tym bardziej jeśli właśnie zacząłeś nowy etap nauczania, zmieniłeś klasę czy szkołę. Poznawanie szkoły, nowych kolegów i koleżanek, nauczycieli i dyrektora, zapamiętanie wszystkich imion, planu lekcji, rozkładu sal i nowych obowiązków nawet najwytrwalszą osobę może doprowadzić do bólu głowy. Jeśli jednak na początku roku wypracujesz sobie dobrą opinię wśród nauczycieli i kolegów, będzie Ci łatwiej przetrwać kolejnych 10 miesięcy w szkolnej ławce. Co możesz zrobić, aby zdobyć zaufanie osób, z którymi będziesz spędzał czas w najbliższych miesiącach? Oto kilka rad, dzięki którym szkolne życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

  1. Daj się poznać z jak najlepszej strony – wzmacnia to więzi między Tobą i rówieśnikami oraz nauczycielami.
  2. Bierz udział w spotkaniach i zajęciach integracyjnych – zdobędziesz przyjaciół na całe życie, dzięki którym codzienne poranne wstawanie do szkoły nie będzie już tak ciężkie.
  3. Bądź szczery – kłamstwo ma krótkie nogi, a jeśli któryś z rówieśników lub nauczycieli złapie Cię na kłamstwie przez długi czas możesz nie odzyskać jego zaufania.
  4. Nie przejmuj się tym, czego nie jesteś w stanie zmienić – pamiętaj, nikt z nas nie jest idealny i każdy ma prawo do pomyłek. Najważniejsze to umieć przyznać się do błędów i wyciągnąć wnioski, które pomogą ich uniknąć w przyszłości.
  5. Wychodź z inicjatywą – nauczyciele lubią uczniów, którym zależy na dobrej atmosferze w szkole. Zmiany na lepsze docenią także Twoi rówieśnicy.

Tych kilka prostych rad sprawi, że zarówno początek roku szkolnego, jak i następne miesiące upłyną w przyjacielskiej atmosferze.

Poradnik napisany jest w lekki i przystępny sposób. Zamieszczone w nim rady przydadzą się wszystkim, dla których rozpoczęcie nowego roku szkolnego wiązało się do tej pory z negatywnymi emocjami i przeżyciami. Z książki można dowiedzieć się nie tylko jak zaprzyjaźnić się z wrogiem, co zrobić, aby zmiana szkoły była koszmarem, ale też dlaczego czasami warto mówić „nie” i jak pogodzić naukę i hobby w szkole i poza nią. Kolorowe grafiki ilustrujące poszczególne porady uprzyjemnią czytanie poszczególnych rozdziałów.

 

 

Be the first to like.