Wygraj „Niebieskie ptaki PRL-u” Wojciecha Kałużyńskiego!

Do wygrania trzy egzemplarze „Niebieskich ptaków PRL-u” Wojciecha Kałużyńskiego, książki opisującej najbarwniejsze postaci PRL-u.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Co oznacza określenie „niebieskie ptaki”, jakie władze PRL używały często wobec niektórych obywateli naszego kraju, również tych przedstawicieli artystycznej bohemy, którzy pojawiają się na kartach książki Wojciecha Kałużyńskiego?

Zakończenie konkursu 4 czerwca, o godzinie 23:59.

Link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-niebieskie-ptaki-prl-u-wojciecha-kaluzynskiego/

Opis nagrody:
Ponury pejzaż peerelowskiej rzeczywistości zmieniał się w niekończący karnawał dzięki kolorowym postaciom, które na przekór zgrzebności tworzyły własne światy. Z czasem postacie te stawały się legendą, obrastały mitami, nierozerwalnie złączonymi z ich historią. Wojciech Kałużyński przywołuje tych najbarwniejszych. Opowiada o nich w anegdocie, weryfikuje mity z faktami, pokazuje miejsca, w których bywali, światy z pogranicza codzienności i karnawału. Zaczynając od początku lat 50. aż po lata 80. Na czele orszaku tańczą ci najbardziej znani: Marek Hłasko, Leopold Tyrmand, Zdzisław Maklakiewicz, Janusz Szpotański, Jan Himmilsbach, Agnieszka Osiecka, Janusz Głowacki, Marek Piwowski, Marek Nowakowski, Janusz Atlas, Piotr Skrzynecki i inni. Nie brak tu i również postaci zapomnianych albo wręcz nieznanych: legendarnych kelnerów i kawiarnianych filozofów, jak Jerzy Karaszkiewicz, Tomasz Lengren, a także tych, którzy próbowali znaleźć szczęście w kontrkulturze, jak Michał Tarkowski czy Jacek Kleyff.

niebieskie-ptaki-konkurs-600x315

Be the first to like.