Wygraj „Na własne oczy” Linwooda Barclaya

Do wygrania pięć egzemplarzy „Na własne oczy” Linwooda Barclaya, trzymającego w napięciu thrillera wychwalanego przez samego Stephena Kinga jako współczesny odpowiednik „Okna na podwórze” Alfreda Hitchcocka.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się fikcyjny program komputerowy podobny do Google Street View, za pomocą którego bohater powieści Thomas Kilbride ogląda ulice miast na całym świecie?

Zakończenie konkursu 20 lipca, o 23:59.

Link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-na-wlasne-oczy-linwooda-barclaya-konkurs-1-z-10/

Opis nagrody:
Linwood Barclay jest jednym z największych współczesnych autorów literatury sensacyjnej, według wielu opinii jedynym, który może równać się z Harlanem Cobenem. „Na własne oczy” to kolejna powieść tego autora na polskim rynku po dłuższej przerwie. Ta trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach, którzy niespodziewanie zostają wciągnięci w przerażający wir zabójstw i brutalnej walki o władzę, uważana jest za najlepszą książkę w dotychczasowym dorobku autora. Cierpiący na schizofrenię Thomas Kilbride uważa swój pokój za bezpieczną twierdzę, której stara się nigdy nie opuszczać. Jego obsesją jest analizowanie map. Za pomocą programu przypominającego Google Street View Thomas może podróżować po całym świecie nie wychodząc z pokoju. Ogląda ulicę po ulicy, zapamiętując najdrobniejsze szczegóły, zapisując w pamięci poszczególne budynki oraz twarze ludzi uchwycone na ekranie komputera. Pewnego dnia, zwiedzając jedną z ulic w centrum Nowego Jorku, Thomas dostrzega w oknie mijanego domu przerażającą scenę. Podejrzewa, że jest świadkiem brutalnego morderstwa. Postanawia zwierzyć się swojemu bratu Rayowi – opiekunowi, łącznikowi z zewnętrznym światem i powiernikowi zawiłych i coraz bardziej niewiarygodnych teorii. Ray traktuje te zwierzenia z przymrużeniem oka, decyduje się jednak przeprowadzić pobieżne śledztwo, aby uspokoić brata. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że wraz z bratem zostali wplątani w śmiertelną intrygę. Co gorsza, znaleźli się na celowniku…

na-wlasne-oczy-konkurs-600x342

2 osób bierze udział w tym konkursie.