Wygraj powieść „Dzika bestia” Jorge Franco

Booklips.pl i wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowali konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze „Dzikiej bestii”, powieści Jorge Franco.

Opis nagrody:
Izolda mieszka w dziwacznym i zarazem fascynującym zamku. Przytłoczona nierealnością otaczającego ją świata, ucieka przed samotnością w gęstwinę zamkowego lasu. Jorge Franco kreuje w swojej powieści mroczną baśń, która przeradza się w obłąkańczą historię pewnego porwania. Zarówno w twierdzy, jak i poza nią, miłość, „ta dzika bestia”, przybiera postać obsesji, uzurpuje sobie prawo do sprawowania kontroli nad drugim człowiekiem, rozpala żądzę zemsty. Można się od niej uwolnić, jedynie akceptując śmierć jako przeznaczenie.

Pytania konkursowe:

1. Akcja powieści rozgrywa się wokół autentycznego wydarzenia: porwania Diego Echavarríi, którego na kartach książki dokonują fikcyjni sprawcy pod wodzą Małpy Rascosa (Mono Rascosa). Czyja banda w prawdziwym życiu odpowiadała za porwanie mężczyzny? Dla ułatwienia dodamy, że zarówno prawdziwy, jak i fałszywy sprawca używali pseudonimu Małpa (hiszp. Mono).
2. Który późniejszy baron narkotykowy z Medellín był zdaniem niektórych zamieszany w porwanie Diego Echavarríi?

Zakończenie konkursu 17 września.

Link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-egzemplarze-powiesci-dzika-bestia-jorge-franco/

dzika_bestia_konkurs-600x305

1 osoba bierze udział w tym konkursie