Wygraj egzemplarze „Dawcy” Lois Lowry

Do wygrania trzy egzemplarze „Dawcy” Lois Lowry, kultowej dystopii dla młodzieży, która sprzedała się na świecie w ponad 12 milionach sztuk.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Kogo chciał początkowo obsadzić w roli tytułowego „Dawcy” Jeff Bridges, aktor i współproducent filmu na podstawie powieści Lois Lowry? Podaj imię i nazwisko tej osoby.

Zakończenie konkursu 13 września, o godzinie 23:59

link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-egzemplarze-dawcy-lois-lowry/

Opis nagrody:
W społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości… ani możliwości wyboru. Wszyscy są tacy sami. Z wyjątkiem Jonasza.
Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Ale dla Jonasza wybrano coś specjalnego. Ma rozpocząć szkolenie u tajemniczego starca zwanego Dawcą Pamięci. Jonasz stopniowo uczy się, że moc tkwi w uczuciach. Ale kiedy jego własna siła zostaje wystawiona na próbę – kiedy musi uratować kogoś, kogo kocha – może nie być gotowy. Czy jest za wcześnie? Czy za późno?

dawca

Be the first to like.