Wygraj egzemplarze biografii „Van Gogh. Życie”!

Do wygrania trzy egzemplarze ponad tysiącstronicowej, pełnej nieznanych informacji biografii „Van Gogh. Życie”, która rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat.

Zadanie konkursowe:
Vincent Van Gogh był pasjonatem literatury, dlatego na swych płótnach malował także książki. Wymień przynajmniej trzy tytuły dzieł literackich, które pojawiły się na obrazach holenderskiego malarza. Podaj też nazwy obrazów, na jakich się znalazły.

Zakończenie konkursu 16 grudnia.

Link do strony z konkursem:
http://booklips.pl/konkursy/ksiazkowe/wygraj-egzemplarze-biografii-van-gogh-zycie/

Opis nagrody:
Monumentalną biografię jednego z najsłynniejszych artystów w dziejach czyta się jednym tchem, autorzy napisali ją bowiem tak, jakby towarzyszyli Vincentowi w niemal wszystkich chwilach jego krótkiego, trzydziestosiedmioletniego życia. Było to możliwe, dysponowali bowiem zarówno kronikami rodzinnymi, tradycyjnie spisywanymi przez van Goghów w domu pastora, jego ojca, jak i listami, a tylko do ukochanego brata Theo Vincent napisał ich ponad tysiąc. Przyglądając się faktom, twórcy książki poddają też weryfikacji legendy, m.in. tę dotyczącą obciętego ucha i wciąż tajemniczą śmierć Vincenta. Czy chciał się postrzelić, zastrzelić, czy zrobił to ktoś inny z broni jakiej nigdy nie odnaleziono – próba śledztwa po latach w tej sprawie jest pasjonująca.

van-gogh-zycie-konkurs-600x334

2 osób bierze udział w tym konkursie.